Site İçi Ara
Anket
Aktif anket yok !
E-Bülten
Dilek ve Öneriler
Birimlerimiz \ Evde Sağlık Hizmetleri

 

Başvuru: Hastalar veya aile bireyleri tarafından Evde Sağlık Hizmetleri Başvuru Formu ile Başhekimliğimize, 444 38 33 nolu telefon aracılığıyla müdürlük bünyesindeki  koordinasyon merkezine, hastanemiz  bünyesindeki Evde Sağlık Hizmeti Birimine yazılı müracaat  ve Aile Sağlığı Merkezi- Aile Hekimleri aracılığı ile  başvuru yapılabilir.

 
Hizmetin verilmesi: Evde Sağlık Hizmeti ekibimiz, çalışma programı dahilinde, müracaat sahiplerinin uygun zamanlarını da dikkate alarak mesai saatleri içinde önceden randevulaşarak hastayı evinde ziyaret etmektedir.
Hizmet, evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan  hastalara ve yatağa bağımlı hastalara yönelik olarak yürütülmektedir.
 
Kapsam: Evde sağlık hizmetleri biriminin görevi;  hekim tarafından belirlenmiş olan tanı ve planlanan tedavi çerçevesinde, kişinin bulunduğu ev ortamında; muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin verilmesi, ilacın reçete edilmesindeki özel düzenlemeler saklı kalmak kaydıyla uzun süreli kullanımı sağlık raporu ile belgelendirilen ilaçların reçete edilmesi, tıbbi cihaz ve malzeme kullanımına ilişkin raporların çıkarılmasına yardımcı olunması, hastanın ve ailesinin evde bakım sürecinde üstlenebilecekleri görevler, hastalık ve bakım süreçleri ile ilgili bilgilendirilmesi ve hastalığı ile alakalı evde kullanımı gerektiren tıbbi cihaz ve ekipmanların doğru ve uygun koşullarda kullanılması konusunda eğitim ve danışmanlık gibi hizmetlerin verilmesini kapsar.
Evde sağlık hizmeti sunulan hastalarımıza ihtiyaç duyulması halinde hastanede veya evde uzman doktor muayenesi de sağlanmaktadır.
Evde sağlık hizmetleri Acil Servis hizmetlerini kapsamamaktadır.
Evde Sağlık Hizmetleri Birimi: Hekim, Hemşire, Sağlık Memuru, Tıbbi Sekreter  ve  hasta nakil aracı ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde hizmet vermektedir.
 
 
İletişim için;
Adres:   Toplum Ruh Sağlığı Merkezi GaziOsman Paşa Mah. Şehit Adem Pamukçu Sk. No:18 Sincan/Ankara
Telefon: 444 38 33
Telefon:  0312 273 78 71
Fax         : 0312 272 77 72